Három nagy beruházás zajlik a sepsiszentgyörgyi megyei sürgősségi kórházban: elkészült a sürgősségi osztály bővítése, bővítik a régi kórházépületet és épül az új tüdőkórház, mutatott rá Tamás Sándor háromszéki tanácselnök.

A választási kampány finisében Kovászna megye legfontosabb egészségügyi beruházását, az épülő tüdőkórházat tekintette meg Tamás Sándor tanácselnök, Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke és Gabriel Diaconu, az Országos Beruházási Társaság felügyeleti igazgatója.

Fotók: Vargyasi Levente

Tamás Sándor kifejtette: amióta 2010-ben az államtól átvette a sepsiszentgyörgyi kórházat, a megyei önkormányzat az egészségügyi intézmény jobb gazdájának bizonyult. „Igaz azóta is építőtelep a kórház, hiszen folyamatos bővítés és korszerűsítés zajlik európai uniós finanszírozásból, kormánytámogatásból, az egészségügyi minisztérium pénzéből és saját költségvetésből is”, mondta Tamás Sándor.

A sepsiszentgyörgyi megyei sürgősségi kórházban jelenleg három építkezés zajlik. Egyrészt befejezték az új sürgősségi osztály épületét, amely által megháromszorozódott a betegek ellátásához szükséges felület és a sürgősséget orvosi eszközökkel is felszerelték uniós támogatásból. András Nagy Róbert kórházigazgató a Sláger Rádió érdeklődésére elmondta: az új sürgősségi osztály üzembe helyezéséhez még be kell szerezzék a szükséges hatósági engedélyeket.

Tamás Sándor hozzátette: zajlik a belgyógyászatként ismert régi kórházépület bővítése, amit az egészségügyi minisztérium finanszíroz. Emellett épül és november végéig el kell készüljön az új tüdőkórház és járóbeteg rendelő. Az új tüdőkórház többszintes, 830 négyzetméteres alapterületű lesz, 2000 négyzetméter hasznos felülettel, külön bejárattal a tüdőgondozónak és külön a kórházi résznek, ahol 34 bennfekvő helyet alakítanak ki.

Háromszéken Tamás Sándor megyei tanácselnök és Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester vezetése alatt óriási fejlődés történt, állapította meg Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a két háromszéki elöljáró nem négy évre tervez, hanem előre tekint legalább tíz évet és tudják, hová szeretnének eljutni ahhoz, hogy a háromszéki emberek jól érezzék magukat szülőföldjükön.