A fel nem használt szponzoralap civil szervezeteknek történő átirányítására biztatja a cégeket a háromszéki RMDSZ. Idén a második év, hogy a vállalkozások – a magánszemélyek adófelajánlásához hasonlóan – egy formanyomtatvány kitöltésével utasítást adhatnak az adóhatóságnak (ANAF), hogy utalja át a megnevezett civil szervezetek vagy egyházak számlájára a befizetett adójuk egy részét, hívja fel a figyelmet Miklós Zoltán. A sepsiszentgyörgyi parlamenti képviselő szerint fontos, hogy a vállalkozások számára az adófelajánlás NEM jár pénzkifizetéssel, ugyanis a tavaly befizetett adójuk egy részéről rendelkeznek.
A szponzorációra vonatkozó törvényt kezdeményező Miklós Zoltán arra hívja fel a vállalkozások figyelmét, hogy évente mintegy 2 milliárd lej marad az államkasszába, azáltal, hogy a szponzorációs lehetőségeket nem használják ki maradéktalanul. Azért hozták létre a törvényt, amely szerint minden évben december 25-ig, az előző évben fel nem használt szponzoralap átirányítható civil szervezeteknek vagy egyházaknak, amelyek így fontos közösségi, társadalmi problémákat tudnak megoldani.
Hozzunk haza minél több pénzt Bukarestből!
Az RMDSZ gazdasági szakpolitikusa emlékezteti a vállalkozásokat, hogy még másfél hónapig van lehetőségük kitölteni az ANAF 177-es számú formanyomtatványát, amely által utasítást adnak az adóhivatalnak, hogy a tavaly befizetett adójuk fel nem használt szponzoralap részét utalja át egyesület vagy alapítvány részére. „Fogjunk össze, hozzunk haza minél több pénzt Bukarestből annak érdekében, hogy minél több közösségi programot tudjunk szervezni”, fogalmazta meg felhívását Miklós Zoltán. Hozzátette: idén azért van erre nagy szükség, mert az önkormányzatok a megszorító intézkedések miatt nem tudnak eseményeket, rendezvényeket finanszírozni, ezért az egyesületekre, alapítványokra hárul a feladat.
Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester is hasonló felhívást tett közzé, amelyben rámutat: ez a lépés a vállalkozások számára semmibe sem kerül, csak egy nyomtatványt kell kitölteni és leadni, az egyesületeknek és alapítványoknak viszont nagy segítség, hogy továbbra is közösségi programokat szervezhessenek. „Hozzunk haza minél több pénzt Bukarestből, ne hagyjuk elveszni fáradságos munkával megszerzett adólejeinket”, fogalmazta meg a polgármester.
Segítsd a helyit!
Látva, hogy milyen óriási összeg „ragad bent” az államkasszában, amiből a civil és egyházi szervezetek a helyi közösségek számára fontos és hasznos programokat valósíthatnának meg, az RMDSZ háromszéki szervezete „Segítsd a helyit!” címmel közösségi kampányt kezdeményezett. Elindították a www.segitsdahelyit.ro tájékoztató honlapot, amelyen a vállalkozók minden információt megtalálnak erről a folyamatról, illetve kiválaszthatják az általuk támogatni kívánt civil vagy egyházi szervezetet is.