Tavaly meglepetésszerűen jól teljesített a háromszéki turizmus, ugyanis több vendég érkezett mint a koronavírus járványt megelőző 2019-ben, állapította meg László Endre. A Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara alelnöke, a Székelyföldi Turisztikai Desztináció Menedzsment (TDM) Klaszter elnöke szerint a szakemberek 2025-re prognosztizálták, hogy a turizmus teljesítménye visszaáll a pandémia előtti időszak szintjére, ám a szállásadóktól beérkezett adatok azt mutatják, hogy ezt Háromszéken már tavaly sikerült meghaladni.
László Endre szerint az elmúlt esztendőben Kovászna megyébe, hivatalosan 155.834 turista érkezett, ami 19.304-el több mint az korábbi csúcsot jelentő 2019-es esztendőben volt. Azt követően ugyanis a koronavírus járvány miatt megomlott az ágazat, de úgy tűnik tavalyra sikerült visszakapaszkodni. A Sláger Rádió érdeklődésére a turisztikai szakértő elmondta: Háromszéken a szállodák kínálata vonzotta a legtöbb vendéget, ugyanis a 106.000 turista ilyen szálláshelyekre érkezett. Kiemelkedő volt a bálványosi wellness szálloda teljesítménye, amelynek átlagos foglaltsága meghaladja a 80 százalékot.

A valóságban ennél is több turista érkezhetett, ugyanis csak az 5 szoba fölötti szálláshelyeknek van jelentési kötelezettsége, illetve nem tudni, hogy hány turista foglal szállást például az Airbnb rendszerben kiadó lakásokban. László Endre becslése szerint a valós turista érkezések aránya 20 százalékkal lehet nagyobb mint ami a hivatalos statisztikákban megjelenik. Hozzátette: szám szerint Hargita kétszer több, és Maros megyékbe háromszor több turista érkezett, mint Kovászna megyébe, de a statisztikák azt mutatják a két nagyobbik székelyföldi megyében még nem sikerült elérni a 2019-es szintet.
László Endre rámutatott: a térségbe érkező turista nem egy megye határán belül keresi a szabadidő eltöltési lehetőségeket, a programokat, ezért azon kell dolgozni, hogy megszülessen egy közös, székelyföldi turisztikai brand, és a három megye turisztikai és programkínálata legyen megtalálható egy helyen. „Örvendünk a háromszéki turizmus teljesítményének, de az a közös cél, hogy a három székelyföldi megye elérje, hogy évi 1 millió turistát fogadjon”, fogalmazta meg a szakember. Hozzátette: ehhez egy új turisztikai promóciós koncepcióra, minőségi szálláshelyekre és programkínálatra van szükség.