A sepsiszentgyörgyi önkormányzat digitalizálja a város területén található műemlék épületek információs tábláit. Mintegy 30 épületegyüttes rézből készült emléktábláját újítják fel és egészítik ki QR-kóddal, amit telefonnal beolvasva, többnyelvű ismertető szöveg jelenik meg az adott műemlék épületről, jelentette be Tóth Birtan Csaba.
Mivel a műemlék épületekre kihelyezett táblákon a helyszűke miatt nem lehet részletes információt megosztani a városháza olyan új rézlemez alapú s átlátszó üveg borítású táblákat helyez ki, amelyeken egy QR-kód is található és annak beolvasásával az okoseszközön a www.sepsimuemlek.ro oldal nyílik meg. A képekkel és részletes leírásokkal ellátott honlapon a helybéli érdeklődők vagy turisták magyar, román, angol és német nyelven kaphatnak tájékoztatást az adott épület történetéről, építési évéről, stílusáról.
A műemlék épületekről szóló ismertetők zömét József Álmos helytörténész, önkormányzati képviselő írta míg a Székely Nemzeti Múzeumról Boér Hunor muzeológus, a Református Vártemplomról Csáki Árpád történész írt ismertetőt. „Egy épület műemlék épületté való nyilvánítása nagyon hosszas és bonyolult folyamat, és csak akkor helyezhetik ki a táblákat, miután az illető épület megjelenik a kulturális minisztérium által jóváhagyott országos műemlékvédelmi listán” – mutatott rá József Álmos. Hozzátette: a városban összesen 28 műemlék épületre kerül okostábla, ezek közül tizennyolcat már kihelyeztek a többire is hamarosan kikerülnek az új táblák. Emellett a műemléképületek listáját és a tájékoztató táblák kihelyezését kiegészítik a Sepsiszentgyörgyhöz tartozó Kilyén és Szotyor községekben fellelhető épületekkel is.
Tóth Birtan Csaba alpolgármester hozzátette: még idén szeretnék bővíteni a www.sepsimuemlek.ro honlapot a sepsiszentgyörgyi szobrok listájával. A legtöbb szobor esetében csak rövid leírás található a talapzaton lévő táblán ezért további információkat magáról a személyiségről, illetve a szobrászról az online platformon közölnének.
Sepsiszentgyörgyön a következő műemlék épületekre kerülnek táblák: Hungária Szálló (postaépület), Nagy György háza, Gyulai Ferenc háza, Serestéj-ház, Vármegyeháza (Bod Péter Megyei Könyvtár), Református Leánygimnázium, (Kós Károly Szakközépiskola), Székely Mikó Kollégium, Keresztes-ház, Bene-ház (Vadászati Múzeum), Csulak-ház, Református Elemi Iskola, Székely Nemzeti Múzeum, Dohánygyár, Tanítónőképző, Bazár (Gyárfás Jenő képtár), Lábasház, Vágóhíd (Román Autóklub), Pünkösti-ház, Árvafiú Szeretetház (Tüdőkórház), Református Vártemplom, Bérpalota (Polgármesteri Hivatal), Textilgyár, Svájci villa, Beör-palota, Nagy-Bogáts ház, Bora Benedek kúriája, Állami Népiskola (Plugor Sándor Művészeti Líceum), az egykori ortodox iskola.